šaty či meno robia človeka?

Autor: Miroslava Nekorancová | 21.8.2011 o 19:11 | (upravené 21.8.2011 o 19:22) Karma článku: 4,12 | Prečítané:  984x

Posledných pár rokov, čo už detailnejšie vnímam svet, mi napadá, či skutočne šaty alebo meno robia človeka? A dôvod? V ostatnej dobe je módne a populárne, "in" dávať deťom nevšedné, netradičné mená. (Napríklad v takom Švédsku či iných severských krajinách už pobehuje pár rôčkov po svete nejedno chlapča s menom Lego.) Druhým extrémom je dávať deťom mená, ktoré sú v rodine zaužívané, populárne. A tak sa neraz stane, že sa v rodine vyskytuje viacero Jankov, Aničiek, Paľkov... A tak je tomu aj u nás.

Je priam mätúce, keď sa v rodine vyskytuje viacero "nosičov" toho istého mena. U nás mám takto tri tety Hanky, deda Antona, krstný sa ako jeho synak tiež tak volá, dve Mirky, dvoch Mirkov atď. atď. Možno sa to na prvý pohľad tak nezdá, ale keď máte menovca a priamo rodinného príslušníka, vznikajú rôzne situácie. Takto mi raz pani poštárka odovzdala môj balík švagrinej (menovkyni), ktorá býva na opačnom konci obce. Inokedy mi pani knihovníčka v mestskej knižnici odmietala požičať ďalšie knihy, keďže členský poplatok som nezaplatila. Ale to bol omyl! Ten som platila mesiac dozadu. Lenže evidovali ho na moju menovkyňu. Následne moje knihy evidovali na jej meno a po nej pýtali pokuty za oneskorené vrátenie. A tak, chúďa Miroslava č. 2 musela cestovať až z Bratislavy, aby si to poriešila.

 

Poučenie: až budete nabudúce vyberať svojmu potomstvu meno, porozmýšľajte, či vám nebude prekážať, že v rodine bude označované číslom Jožko jeden alebo Jožko dva, malá Milka či veľká Milka a podobne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Väčšiu lož a nepravdu o Paškovi ešte nikto nevyriekol (Schutzov týždeň)

Komunikačná bunka na Úrade vlády nesmie byť odmeňovaná z peňazí poplatníkov, ale jedine z kasy strany.

ŠPORT

Sagan bol v Japonsku za hviezdu, obliekli ho do kimona

Vlani Sagan na exhibičnom podujatí v Japonsku chýbal.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, diaľnicu na Trnavu rozšíri na osem pruhov

Proti zmenám sa postavili aktivisti aj Bratislavský samosprávy kraj.


Už ste čítali?